ניווט מהיר
פתח תפריט
נגישות במדרגות
נגישות במדרגות

מדרגונים

 

כיום ישנם מכשירים רבים אשר מאפשרים לבעלי מוגבלויות  לנהל אורח חיים שגרתי ורגיל כמו כל  אדם אחר. המכשור בתחום עזרי הנכים התפתח רבות בעשור האחרון וכיום ישנו פתרון לכל מגבלה גופנית. מכשור זה מאפשר לבעלי המוגבלות לתפקד באופן עצמאי ובעיקר ישנה האפשרות ללכת ברחבי הבית או לצאת לטייל בפארק, בחוף הים ועוד. הצורך במכשור הולך וגובר על כן ישנם סוגים רבים ומגוונים של כלי עזר לנכים.

 

סוגי מדרגונים

אין הצורך להישאר בבית בגלל מוגבלות גופנית. כיום ישנו פתרון לכל נכות וניתן לנהל אורח חיים רגיל ושיגרתי. הצורך של בעלי מוגבלות במכשור ממוחשב ובטכנולוגיה מתקדת הפך נפוץ מאוד. אחד המכשירים הנפוצים ביותר הינו המדרגון. תפקידו לסייע לאנשים אשר מתקשים או אין ביכולתם לעלות או לרדת במדרגות. קיימים שני סוגים: ניתן לרכוש מכשיר נישא ולאפסנו בתא המטען ברכב. סוג נוסף של מדרגונים הם נייחים, אלו מותקנים בצד גרם המדרגות, בדרך כלל בבתים פרטיים או במקומות ציבוריים. צורתו של מדרגון זה הינו כצורת כיסא ובעת ישיבה עליו הוא נושא את האדם במעלה או במורד המדרגות. מדרגון נייח נוסף הינו משטח אשר מאפשר עמידה או עליה עליו עם כיסא הגלגלים.

 

היתרונות בשימוש במדרגונים

ראשית, ניתן להשתמש בהם בתוך הבית הפרטי, במידה ויש הצורך בעזרה במעלה המדרגות או בירידה מהן. שנית, ניתן לרכוש מכשיר נישא אשר יאפשר לכל בעל מוגבלות ברגליו לעלות ולרדת באזורים צבוריים, בכניסות בניין ועוד. למכשיר זה אין מוגבלות, ניתן לעלות גרמי מדרגות ישרים או מעוקלים. יתרון נוסף הינו העובדה כי המכשירים מותאמים לכל משקל גוף. מכשירים נייחים ניתן לעיתים לקפלם ובכך לחסוך מקום בעת אי שימוש. עיצוב המכשיר הינו נוח, אינטואיטיבי לשימוש ומותאם לכל אחד. הישיבה במדרגון והירידה ממנו נעשית באמצעות פעולה פשוטה כאשר בסיום הפעולה המכשיר מסתובב לכיוון החדר, לנוחות בירידה ממנו. כמו כן, הוא מכיל שני מצברים אשר מאפשרים להמשיך את פעולת העליה או הירידה גם במקרה של הפסקת חשמל. מעלונים נייחים רבים מגיעים שם שלט אשר מאפשר לשלוט במעלון ולהזמינו לאחד מקצוות הגרם. 

 

פתרון של רכישת מעלון הינו נוח ומותאם למשתמש. אין צורך להישאר בחדר ספציפי או בתוך הבית כאשר ישנה טכנולוגיה פשוטה ויעילה אשר משפרת משמעותית את בטחונו ועצמאותו של בעל המוגבלות. בישראל ישנם תקנים מחמירים בהתקנת מדרגונים ועל כן יש לרכוש אותו ממקום מוסמך ולהתקינו על ידי בעל מקצוע.

 כסאות גלגלים

כסאות גלגלים ממונעים

כסאות גלגלים שיקומיים

כסאות גלגלים לילדים

כסאות גלגלים לעמידה

נגישות במדרגות

מעלונים לנכים

זחלילים

רמפות לנכים

מדרגונים

עזרי הליכה

עזרים לשרותים

עזרים לרחצה

אביזרי שיקום

כריות למושב ולגב

כריות לפצעי לחץ

אביזרים למושב

הליכונים לילדים

מיטות סיעודיות

מיטות סיעודיות למוסדות

מיטות סיעודיות ביתיות

מיטות סיעודיות מיוחדות

מיטות סיעודיות לילדים

מידעון

ארכיון מוצרים 

הצהרת נגישות 

המרכז הישראלי לאיכות חיים

המרכז הישראלי לאיכות חיים
צומת כפר חסידים, מתחם תחנת הדלק "סונול". טלפונים: 04-9040-780 / 04-9040-880 / 04-9040-980  ו  פקס: 9040480 - 04 ו  אי-מייל: info@iqlc.co.il

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לאיכות חיים

הפעל נגישות

בניית אתרים