16/01/2024

מיטה סיעודית היא ציוד רפואי חיוני עבור אנשים הזקוקים לסיוע בתפקוד היומיומי שלהם. היא מספקת תמיכה ועזרה במגוון פעילויות, כגון ישיבה, קימה ואכילה.

משרד הבריאות משתתף במימון מיטה סיעודית חשמלית לאנשים שזקוקים לה על פי קריטריונים מסוימים. הקריטריונים כוללים:

  • צורך בטיפול סיעודי בבית
  • חוסר יכולת להשתמש במיטה רגילה

המיטה הסיעודית Bock Domiflex היא אחת המיטות הסיעודיות הפופולריות ביותר בישראל. היא מיוצרת על ידי חברת Bock הגרמנית, בעלת מוניטין עולמי בתחום ציוד רפואי.

למיטה זו מספר יתרונות משמעותיים:

  • היא מתכווננת במלואה, כך שניתן להתאימה לצרכים הספציפיים של המטופל.
  • היא עמידה ויציבה, ומסוגלת לשאת משקל כבד יחסית.
  • היא נוחה ומספקת תמיכה אופטימלית למטופל.

למיטה Bock Domiflex שלושה מנגנונים עיקריים:

מנגנון פאולר מלא: מאפשר להרים את ראש המיטה ואת רגלי המיטה.
מנגנון HI-LOW: מאפשר להגביה או להנמיך את כל המיטה.
שלושת המנגנונים פועלים באמצעות שלט, כך שניתן להפעיל אותם בקלות ובנוחות.

המיטה הסיעודית Domiflex היא בחירה מצוינת עבור אנשים הזקוקים למיטת סיעודית איכותית ופונקציונלית. היא מספקת תמיכה, נוחות וביטחון למטופל, ומקלה על המטפלים ועל המשתמשים בתהליך הטיפול.

התאמה למשקל המטופל

מיטה Domiflex מתאימה למשקל עד 135 ק"ג. למשקלים הגבוהים משרד הבריאות מממן מיטה דגם Domiflex-185 שמתאימה למטופלים עד 185 ק"ג. למטופלים במשקלים גבוהים מזה נציע את דגם Adiflex 220 bariatric שנוצרה במיוחד כדי לספק בטיחות מרבית למשתמשים כבדים ששוקלים עד 220 ק"ג.

מיטה Adiflex 220 bariatric היא מיטה חזקה ויציבה במיוחד, עם מנגנוני הרמה מתקדמים. היא מצוידת במעקות צד חזקות ויציבות, המעניקות למטופל תמיכה מלאה. המיטה החשמלית הזאת אינה נכללת במכרז של משרד הבריאות אך ניתן לקבל בעברה אישור חריג דרך משרד הבריאות.

אישור זכאות

כדי לקבל אישור למימון מיטה סיעודית ממשרד הבריאות, יש להגיש בקשה לרופא המשפחה בקופת החולים. הבקשה צריכה לכלול מסמכים רפואיים המעידים על הצורך במיטה סיעודית. לאחר אישור הבקשה, ניתן לקבל את המיטה דרך ספק מורשה של משרד הבריאות, ואנחנו ביניהם.

מהו שיער המימון:

שיעור ההשתתפות של משרד הבריאות הוא 90% מהמחיר שנקבע על-ידי המשרד. השתתפות התושבים היא 10%, אלא אם כן הם זכאים לפטור מהשתתפות עצמית.

להבהרות נוספות

  • השתתפות משרד הבריאות תקפה למשך חצי שנה בלבד מיום הוצאתה.
  • לאחר קבלת האישור, יש לפנות לספק המורשה כדי לקבוע תור להזמנת המכשיר.
  • יש לבדוק עם הספק המורשה את תנאי הרכישה, כמו תנאי תשלום ועוד.